Menu Zamknij

Leczenie kanałowe – endodoncja

NOWOCZESNE PODEJŚCIE

Obecnie można uratować zęby w dużym stopniu zaatakowane i zniszczone próchnicą poprzez LECZENIE KANAŁOWE

STOMATOLOGIA W UNIDENT

LECZYMY TAKŻE TRUDNE PRZYPADKI

W ostatnich latach w stomatologii obserwuje się duży postęp. Jeszcze kilka lat temu niektórych zębów, które były w dużym stopniu zaatakowane i zniszczone próchnicą nie dało się uratować. 

Dzisiaj jest to jak najbardziej możliwe. Przede wszystkim przyczynił się do tego rozwój endodoncji, czyli działu stomatologii zachowawczej, która zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zęba oraz leczeniem chorób tkanek okołowierzchołkowych. 

W tym wypadku podstawową metodę leczenia stanowi leczenie kanałowe, które współcześnie do kontroli leczenia wykorzystuje endometry oraz mikroskopy operacyjne.

oferta gabinetu unident kraków

DLA KOGO TA METODA

Wskazania do leczenia endodontycznego

Wskazaniem do leczenia endodontycznego są przede wszystkim głębokie ubytki próchnicze, martwica miazgi, złamanie lub zwichnięcie zęba, wskazania protetyczne przed wykonaniem koronki lub mostku.

UNIDENT KRAKÓW Gabinet Stomatologiczny dentysta Kurdwanów 4

DLA KOGO NIE

Przeciwskazania do leczenia kanałowego

Pomimo, że leczenie kanałowe może uratować ząb, to jednak nie każdy pacjent może skorzystać z tej metody. Absolutnie z takiego leczenia nie mogą skorzystać osoby z tzw. grupy ryzyka, do której należą: choroby serca, naczyń, czy choroby metaboliczne. Inną grupę stanowią osoby ze złą higieną jamy ustnej.

pan ząbek

OCHRONA PRZED EKSTRAKCJĄ

LECZENIE ENDODONTYCZNE

W dużym uproszczeniu leczenie polega na usunięciu martwej i zainfekowanej miazgi zęba z komory oraz z kanału korzeni zębowych. Stomatolog musi mechanicznie i chemicznie oczyścić oraz poszerzyć kanały korzeniowe na całej ich długości. Czynność ta wykonywana jest za pomocą specjalnych narzędzi kanałowych. W całym leczeniu bardzo ważną czynnością jest obfite płukanie kanałów środkami chemicznymi, jak na przykład: podchlorynem sodu, czy alkoholem izopropylowym.

Kiedy kanał zostanie już oczyszczony pozostaje wypełnienie go specjalnym materiałem, czyli gutaperką. Kanał musi być szczelnie wypełniony materiałem.

Niekiedy może się zdarzyć sytuacja kiedy ząb leczony kanałowo zaczyna boleć i wtedy konieczne jest powtórne leczenie. 

Leczenie kanałowe chroni ząb przed ekstrakcją.

Gabinet Stomatologiczny UNIDENT KRAKÓW Kurdwanów 30

ENDODONCJA W UNIDENT KRAKÓW
Leczenie kanałowe chroni ząb przed ekstrakcją.

Gabinet Stomatologiczny UNIDENT KRAKÓW Kurdwanów 9

UNIDENT KRAKÓW

Nowoczesny gabinet rodzinny prowadzony w duchu stałego rozwoju i zapewnienia najwyższych standardów obsługi oraz świadczonych usług stomatologicznych.

ZAPRASZAMY NA KONSULTACJĘ

Endodoncja, czy ekstrakcja?

Często pacjenci stają przed wyborem jakim jest podjecie decyzji o leczeniu kanałowym lub ekstrakcji zęba. Dokonując wyboru należy pamiętać, że ekstrakcja jest nieodwracalna i wymaga uzupełnienia braku zębowego, więc jeżeli istnieje choćby mała szansa na uratowanie zęba, to należy z niej skorzystać. Biorąc pod uwagę najnowsze osiągnięcia w endodoncji oraz brak przeciwwskazań zdrowotnych, to lepiej jest zdecydować się na leczenie. Wbrew pozorom jest to zabieg o wiele tańszy.

Po dokonanej ekstrakcji w dziąśle pozostaje dziura po zębie, którą należy uzupełnić, ponieważ w przeciwnym wypadku może dojść do tzw. wysuwania się zębów przeciwstawnych, przesuwania i obracania się zębów sąsiadujących oraz zaniku kości, co z kolei może doprowadzić do utraty kolejnych zębów.

Uzupełnianie braków zębowych jest inwestycją bardziej kosztowną, aniżeli zabieg endodontyczny. Najczęściej braki zębowe uzupełnia się implantami lub za pomocą mostków.

UNIDENT KRAKÓW Gabinet Stomatologiczny dentysta Kurdwanów 37

UNIDENT KRAKÓW
Gabinet Stomatologiczny blisko Ciebie

100% SATYSFAKCJI

Dobro pacjenta jest dla nas priorytetem

UMÓW WIZYTĘ U NAS

GABINET UNIDENT KRAKÓW

ZOBACZ POZOSTAŁE USŁUGI DENTYSTYCZNE

Mają Państwo pytania? Odpowiemy na nie.

LECZENIE KANAŁOWE
Skuteczna metoda ochrony przed ekstrakcją