Menu Zamknij

Piaskowanie zębów

POPRAWA WYGLĄDU UZĘBIENIA

Kompleksowe czyszczenie zębów

W skład kompleksowego czyszczenia zębów wchodzi:

PIASKOWANIE ZĘBÓW

USUWANIE KAMIENIA NAZĘBNEGO

LAKIEROWANIE ZĘBÓW

PROFILAKTYKA W UNIDENT

Podstawą do zabiegu PIASKOWANIA ZĘBÓW
jest występowanie na nich osadu

Gabinet Stomatologiczny UNIDENT KRAKÓW Kurdwanów 14

USUWANIE OSADU

PROSTY I SZYBKI ZABIEG

Piaskowanie zębów jest bardzo prostym zabiegiem stomatologicznym i jednym z podstawowych zabiegów jakie stosuje się w gabinecie stomatologicznym. Należy on do grupy zabiegów profilaktycznych.

Podstawą do jego stosowania jest występujący na zębach osad. Jeśli takiego osadu nie ma to zabieg nie jest stosowany. Piaskowanie polega na dokładnym usunięciu z zębów wszystkich osadów jakie się na nich znajdują. Usuwa się je za pomocą specjalnego urządzenia, które dentyści nazywają piaskarką. Urządzenie kieruje strumień piasku dentystycznego na zęby.

Piaskowanie zębów przeprowadza się raz na kilka miesięcy, a jego częstotliwość wykonywania jest uzależniona od trybu życia i stanu uzębienia.

Piaskowanie zębów to głównie zabieg estetyczny, który przede wszystkim usuwa osad z trudno dostępnych miejsc, do których jest trudno dotrzeć za pomocą szczoteczki, czy nici dentystycznej. Pozostałości jakie pozostają w tych miejscach mogą powodować rozwój szkodliwych bakterii, a piaskowanie temu właśnie przeciwdziała. Za jego pomocą możliwe jest również usuwanie z zębów, miejscowych przebarwień.

Jest to zabieg pomyślany głównie o osobach, które są nałogowymi palaczami, jak również piją dużo kawy, czy herbaty. Do grupy tych osób można zaliczyć również tych, którzy noszą aparat ortodontyczny.

Gabinet Stomatologiczny UNIDENT KRAKÓW Kurdwanów 37

ZAPRASZAMY NA PRZEGLĄD

Zachęcamy do umówienia się na niezobowiązujący przegląd w naszym gabinecie.

Poznaj stan swojego uzębienia i dbaj o zdrowe zęby.

NIE CZEKAJ DŁUŻEJ

JUŻ DZIŚ UMÓW SIĘ NA ZABIEG W UNIDENT

ZADZWOŃ LUB NAPISZ DO NAS

PRZED SCALLINGIEM I WYBIELANIEM

KIEDY PIASKOWANIE?

Dodatkowo piaskowanie zębów stosuje się w przypadku osób, które poddają się wybielaniu zębów, oraz przed zabiegiem usuwania kamienia nazębnego.

Najpierw za pomocą ultradźwięku usuwa się z zębów kamień nazębny, a następnie drobny kamień i osad za pomocą piaskarki.

Piaskowanie zębów nie jest wskazane, a właściwie nie jest wykonywane w ogóle u osób, które chorują na astmę lub stosują dietę małosolną. Uzależnione to jest składem proszku do piaskowania.

pan ząbek

UNIDENT KRAKÓW

ZOBACZ POZOSTAŁE USŁUGI Z NASZEJ OFERTY

unident logo gabinetu

Masz pytania? Zadzwoń do nas

PIASKOWANIE ZĘBÓW
Warto zadbać o naturalny wygląd zębów