Menu Zamknij

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

leczenie próchnicy

KOMPLEKSOWE LECZENIE ZĘBÓW

STOMATOLOGIA W UNIDENT

Nazwa stomatologia pochodzi od łacińskiego słowa stoma, czyli jama ustna. Stomatologia jest działem medycyny, który zajmuje się stanem jamy ustnej, leczeniem zębów, przyzębia, błony śluzowej jamy ustnej, stawu skroniowo-żuchwowego.

W stomatologii wyróżniamy kilka specjalności. Jest to:

 • stomatologia dziecięca (pedodoncja),
 • ortodoncja,
 • endodoncja,
 • periodontologia,
 • stomatologia zachowawcza,
 • chirurgia stomatologiczna,
 • chirurgia szczękowo-twarzowa,
 • protetyka stomatologiczna

Przeważnie stomatologia zachowawcza łączona jest z endodoncją. Ta specjalność poświęcona jest profilaktyce próchnicy zębów, jak również leczeniu powstałych ubytków próchniczych. Endodoncja specjalizuje się w leczeniu kanałowym zębów.

UBYTKI W ZĘBACH

Skuteczne leczenie próchnicy

Stomatologia zachowawcza zapobiega i leczy skutki jakie wywołuje w zębach próchnica. Nie leczona próchnica może doprowadzić do powstania dużych ubytków w zębach. Poza tym może dojść nawet do dużych podrażnień i uszkodzeń twardych części zęba, co z kolei w skrajnych przypadkach może doprowadzić do obumarcia zęba. Ponadto takie zmiany są bolesne, dlatego też nie należy doprowadzać zębów do takiego stanu, ponieważ może to zakończyć się ekstrakcją zęba, czyli jego usunięciem. Jednak są to przypadki bardzo skrajne. Stomatolog najpierw zawsze podejmuje walkę o ząb i w trudnych przypadkach leczy ząb kanałowo.

Gabinet Stomatologiczny UNIDENT KRAKÓW Kurdwanów 10

NOWOCZESNE LECZENIE ZĘBÓW

Jeżeli stany próchnicze nie są zbyt zaawansowane to zwykle wtedy leczenie kończy się na jednej wizycie.

WSPÓŁCZESNA STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

profilaktyka

kariologia

endodoncja

ZAPOBIEGANIE PRÓCHNICY

PROFILAKTYKA STOMATOLOGICZNA

Profilaktyka, czyli zapobieganie to jedna z bardziej skutecznych walk z próchnicą, która w ostatecznym rozrachunku prowadzi do zdrowego i silnego uzębienia. Głównym zadaniem jakie stawia przed sobą profilaktyka jest walka z płytką nazębną. Dzięki zastosowaniu działań profilaktycznych zwiększa się odporność zęba na różne szkodliwe czynniki z jakimi ząb ma do czynienia podczas jedzenia. Bardo dobrym narzędziem profilaktycznym jest fluor.

Zakres profilaktyki, to przede wszystkim:

 • badania kontrolne (dzieci co 3 miesiące, dorośli co pół roku),
 • odpowiednia dieta,
 • profesjonalne i systematyczne oczyszczanie zębów,
 • fluoryzacja.
Profilaktyka stomatologiczna Gabinet Stomatologiczny dentysta Kurdwanów
UNIDENT KRAKÓW Gabinet Stomatologiczny dentysta Kurdwanów 54

UNIDENT KRAKÓW
Gabinet Stomatologiczny blisko Ciebie

WALKA Z PRÓCHNICĄ

JAK ZAPOBIEGAĆ POWSTAWANIU PRÓCHNICY?

W profilaktyce próchnicy jedną z ważniejszych spraw jest stosowanie prawidłowej higieny jamy ustnej. Przede wszystkim należy pamiętać o codziennym czyszczeniu zębów i to nie tylko za pomocą szczoteczki do zębów oraz pasty, ale również za pomocą nici dentystycznej. Zabiegi pielęgnacyjne nie mogą ograniczać się jedynie do czyszczenia zębów. Regularnie należy usuwać kamień i osad nazębny. Zabieg ten wykonywany jest za pomocą ultradźwięków, a jego uzupełnieniem jest poddanie zębów zabiegowi piaskowania.

LICZY SIĘ EFEKT

Pracujemy DLA CIEBIE

sprawdź nas

Realizujemy projekty oraz montaż dla budynków mieszkalnych jedno i wielorodzinnych (domy jednorodzinne oraz wielorodzinne). Specjalizujemy się we współpracy w zakresie budynków usługowych (firmowych), magazynowych oraz produkcyjnych (zakłady produkcyjne, hale produkcyjne, magazyny). 

Codziennie pracujemy ściśle z architektami oraz projektantami branżowymi w celu opracowania dokumentacji projektowej oraz doboru najlepszego rozwiązania dla klienta.

Bardzo często wykonujemy projekty instalacji dla osiedli lub zespołu osiedli na zlecenie dewelopera.

Współpracujemy ze spółdzielniami mieszkaniowymi w obrębie całego kraju. Zapraszamy do kontaktu celem poznania szczegółów.

Jeśli zarządzasz budynkiem i masz przed sobą przebudowę bądź rozbudowę instalacji elektrycznej służymy naszym doradztwem technicznym oraz wiedzą aby przeprowadzić proces inwestycji w możliwie najbardziej optymalny sposób.

Uczestniczymy w przetargach pod kątem budynków użyteczności publicznej.

DOBRO PACJENTA JEST NAJWAŻNIEJSZE

Kariologia – leczenie próchnicy prostej

Leczenie na tym etapie uzależnione jest od tego jak bardzo rozwinął się proces próchniczy. Najczęściej stosowane zabiegi to:

 • remineralizacja polega na tym, że w ząb w miejscu pojawienia się plamy próchniczej wciera się preparaty fluoru. Jest to zabieg, który należy powtarzać co kilka dni.
 • oczyszczenie i wypełnienie ubytku zębowego. Najpierw należy usunąć zmiany próchnicowe, a następnie wypełnić ubytek specjalnym materiałem.
Gabinet Stomatologiczny UNIDENT KRAKÓW Kurdwanów 31

UNIDENT KRAKÓW

Wysoki poziom oferowanych usług jest gwarantowany przede wszystkim dzięki zastosowaniu najlepszych materiałów oraz na zastosowaniu usług na najwyższym, światowym poziomie.

PROFESJONALNE METODY LECZENIA

Endodoncja – leczenie kanałowe

Leczenie endodontyczne stosuje się trudnych przypadkach, kiedy zmiany próchnicze są bardzo zaawansowane, na przykład występuje już martwica, zgorzel (rozpad miazgi zębowej), czy zapalenie. Podczas leczenia stomatolog usuwa z komory zęba oraz z kanałów korzeniowych, martwą lub zainfekowaną miazgę. Następnie musi poszerzyć i odkazić kanały, które następnie zostają szczelnie wypełnione specjalnym materiałem.

NOWOCZESNE LECZENIE ZĘBÓW

ZOBACZ POZOSTAŁE USŁUGI Z NASZEJ OFERTY

unident logo gabinetu

Masz pytania? Chętnie pomożemy.

UNIDENT
Zadbamy o Twój dobry uśmiech