Menu Zamknij

Usuwanie kamienia nazębnego (scalling)

SCALLING

ZABIEGI ESTETYCZNE W UNIDENT

USUŃ KAMIEŃ NAZĘBNY W UNIDENT!

Na zębach między innymi w wyniku spożywania pokarmów, jak również w zależności od rodzaju śliny powstaje kamień nazębny, który musi być systematycznie usuwany w gabinecie dentystycznym.

 Zwykła szczoteczka do zębów nie jest w stanie usunąć kamienia. Najczęstszym miejscem, w którym kamień zalega są okolice szyjek zębowych (miejsce bardzo wrażliwe i które łatwo ulega zniszczeniu).

Zalegający kamień może doprowadzić do obniżenia się dziąseł, nadwrażliwości szyjek zębowych, a nawet rozchwiania się zębów. Z tych to właśnie powodów, kamień należy systematycznie usuwać.

Gabinet Stomatologiczny UNIDENT KRAKÓW Kurdwanów 27

JAK WYBIELIĆ ZĘBY

Zwykła szczoteczka do zębów nie jest w stanie usunąć kamienia.

jak myć zęby

USUWANIE KAMIENIA NAZĘBNEGO

Metody stosowania scalingu

Współcześnie znamy kilka metod usuwania kamienia nazębnego. Najczęściej stosowaną metodą jest scaling ultradźwiękowy. Stomatologia zna jeszcze między innymi metodę: mechaniczną, chemiczną, oraz usuwanie kamienia za pomocą lasera. Wszystkie stosowane metody nie są bolesne, jednak powodują u pacjenta pewien dyskomfort.

DZIAŁANIE SKALEREM

USUWANIE KAMIENIA NAZĘBNEGO W GABINECIE

Dentysta w celu usunięcia kamienia stosuje narzędzie, które zostało nazwane skalerem. Skalery ręczne muszą być odpowiednio dobrze naostrzone. Dentysta ustawia skaler pod pewnym kątem do powierzchni zęba pod kamieniem i pociąga go do siebie i w ten sposób odrywa powstałe złogi.

W stomatologii stosuje się również skalery ultradźwiękowe, dzięki którym kamień jest usuwany znacznie szybciej. Następnie dentysta poleruje szyjki zębowe. Taki sposób działania zapobiega szybkiemu odkładaniu się związków mineralnych. Jeżeli istnieje taka konieczność to jeszcze dodatkowo następuje płukanie kieszonek, dzięki któremu wypłukiwane są bakterie znajdujące się pod dziąsłem. Ponadto aplikuje się specjalny żel z dużą zawartością fluoru. Usuwanie kamienia nazębnego powinno się powtarzać co pół roku. Dodatkowo metodą piaskowania należy usunąć z zębów osad po kawie, herbacie, czy tytoniu Przeważnie piaskowanie jest stosowane zaraz po usunięciu kamienia nazębnego.

Gabinet Stomatologiczny UNIDENT KRAKÓW Kurdwanów 40

UŻYWAJ SZCZOTECZKI ELEKTRYCZNEJ

Zdecydowanie lepiej z czyszczeniem zębów od manualnej szczoteczki radzi sobie szczoteczka elektryczna. Polecamy stosowanie na co dzień szczoteczek elektrycznych.

100% SATYSFAKCJI

Dobro pacjenta jest dla nas priorytetem

UMÓW WIZYTĘ U NAS

GABINET UNIDENT KRAKÓW

ZOBACZ POZOSTAŁE USŁUGI DENTYSTYCZNE

Mają Państwo pytania? Odpowiemy na nie

SCALLING
Zapraszamy na zabiegi stomatologii estetycznej